KEMİRGEN ( Fare - Sıçan ) İLAÇLAMA

 

ŞİRKETİMİZ İZMİR'İN TÜM İLÇELERİNDE 7/24 HİZMET VERMEKTEDİR

izmir fare ilaçlama bölgesindeki fare ilaçlama izmir şirketi calışmaları

(7/24 Arayabilirsiniz)

Ev faresi,lağım faresi,catı faresi,tarla faresi,fıntık faresi ülkemizde en cok görülen fare çeşitleridir. İnsanların evlerine kadar girip, zarar veren ve kemirgen ilaçlama uygulamalarında en çok mücadele edilen fare ve çeşitleri şu şekildedir.

1-Ev faresi:

Dünya üzerinde insan popülasyonundan sonra en kalabalık polülasyona sahipdir.kuyruk dahil uzunluğu 18-20 cm dir.gebelik süresi 21 gündür.Hızlı ve cok sayıda doğurur. Bir batımda ortalama15-18 tane doğurur.maksimum 35-40 kadar yavru doğurur.İnsanların yaşadıkları yerlerde yaşarlar ve insanların yediği gıdalara ortak olurlar.İnan ların eşyalarını kemirme huyuda vardır.insanlara ;

veba,tifus,verem hastalığını bulaştırırlar.

2-Catı faresi:

Boyu ortalama 28-30 c m kadardır.Cok esnek bir vücut yapısına sahiptir.yılda 25-36 kadaer yavru doğururlar.ortalama 350-365 gun(1 yıl kadar) yaşarlar.Siyah rengde olup kahverengi rengde olanlarda vardır.şekil olarak büyük kulaklara ,güçlü tırnaklara sahipdir.Tırnak yapısı büyük ve güçlü olduğu için hemen hemen her yere cıkabilir.Bilinen en tehlikeli hastalıklardan olan KUDUZ hastalığını insan ve hayvanlar bulaştırır.

3-Lağım faresi:

Lağım faresi 18-26 cm boyunda yarım kiloya yakın ağırlıkda olup fare ırkları arasında en büyük çüsseye sahip olan kemirgendir.Yılda ortalama 40-60 arasında yavrular.siyah-kahverengi karışıma rengi vardır. Kücük kulaklı ve küt burunludur.Daha cok kanalizasyon ,depo,tuvalet ve cöp lükler de bulunurlar.

Beslenemeyip aç kalırlarsa evlerde uyku halinde olan insanların parmak ,dudak,kulak uclarını kemirirler.Lağım faresi nin tükrük salgı bezlerinden salgılanan ENZİMLER sayesinde kemirdiği bölgede acı hissini ortadan kaldırır,bundan dolayı insan lar kemirildiklerini hissetmezler.

4-Tarla faresi:

Toprak altında 8-60 cm derinlikte açtığı tünelciklerde yaşarlar. Geceleri gezip beslenen tarla faresi, ömrü 3-4 yıldır. Hızlı üreyip ve çoğalan tarla faresi, yılda 4-7 defa üreyerek her defasında 8-10 yavru doğurur. 15-20 gün içinde kendi besinlerini temin edebilecek hale gelen yavrular 2-3 ay içinde ergin hale gelip üremeye başlarlar. Tarla faresi, arpa, buğday, çavdar, yulaf, pirinç, mısır, baklagiller gibi tarla bitkileri, meyve sebze bahçeleri ve genç ormanlara zarar verirler. Bitkilere zarar vermekle birlikte toprakta açtığı tünelçikler ve tümsekler tarlanın ,bahçenin şeklini bozup sulama işlemine engel olurlar. Tarla faresi tarım alanlarına çok büyük zarar verir.

5-Fındık faresi:

Boyları ev faresi ile hemen hemen aynıdır. Fındık faresi, ormanlarda, sık çalılarda, nemli alanlarda, fındık ağaçları ve böğürtlen gibi küçük çalı meyvelerinin bol olduğu yerlerde yaşar. Kuyruk hariç 8-10 cm boyunda olan fındık faresi, parlak sarı kırmızımsı renge sahip, 15-40 gr ağırlığındadır. Gözleri iri olan fındık faresinin kulakları kısa, kuyruğu tüylerle kaplıdır. Yaz aylarında ağaç ve çalılıklara yuva yapan fındık faresi kış aylarında yer altına ve ağaç kovuklarının dibine yuva yapar. Kış uykusuna yatan fındık faresi, sonbaharda çok kilo alıp fındık gibi kalorisi bol olan yiyecekleri vücudunda depolar. Ömrü uzun olup 4-6 yıl kadar yaşarlar. Yılda 1-3 kez doğum yapar ve her doğumda 3-6 yavru doğurur. Fındık ağaçları ve böğürtlen başta olmak üzere meyve ağaçlarına zarar verir.

Yukarda bahsettiğimiz fare çeşitlerindde başka ;Huş faresi, Avurdu keseli fare, Ak ayaklı farecik, Bandikut faresi, Çekirge faresi, Çeltik faresi, Fırça kuyruklu fare, Hasat faresi, Kanguru faresi, Orman faresi, Pamuk faresi, dikenli fare,Sıçrayan fare, Yeleli fare gibi çok çeşitli fare türleri vardır.

fare ilaçlama

Anadolu böcek ilaçlama şirketimizin, Kemirgen ilaçlama uygulamaları

İnsanları ısıran, besinlere ortak olan, eşyaları kemirerek ve tarım alanlarında bitkilere zarar veren kemirgen türlerinden olan fare , İlaçlama şirketimizce profesyonelce popülasyonu kırılır.

Farelerin yoğun olduğu mekanlarda öncelikle sıvı ilaç uygulaması yapılır ve popülasyon kırılır.Daha sonra ortama girecek fareleri kırmak içinde YEMLEME ilaç uygulaması yapılır.Fare, yem ilacı yedikten sonra aşırı derece susar, genellikle su ihtiyacından dolayı kanalizasyona yönelir ve su içtiği anda kan zehirlenmesinden ölür.

Fabrika, park, bahçe gibi büyük alanlarda yem ilaç uygulaması istasyon(monitör) denilen kutularda gerçekleştirilir.İstasyon içine yem tabletlerin yerleştirildiği kutudur. İlacı yağmur sularına karşı korur. Evcil hayvanların ve çocukların ilaca ulaşmasını engeller.

Fare karanlık ortamda beslenmeyi sever, istasyon da bu ortamı fareye sağlamaktadır.

İstasyon kutularında mum blok halinde bulunan yem ilaç, ilaçlama personelimiz tarafından belirli aralıklarda kontrol edilip, içindeki yem oranına göre yeri değiştirilir veya yem takviye edilir.

İnsanlara zarar veren fareden kurtulmak için ANADOLU BÖCEK İLAÇLAMA şirketimizi 7 gün 24 saat arayıp, istediğiniz gün ve saatte kemirgen ilaçlama hizmetini garantili ve ekonomik olarak talep edebilirsiniz.

Kemirgenlerle mücadelede bir kaç çeşit metot uygulanmakta olup , bunlardan en çok kullanılan ve sonuç alınan yöntemler istasyon ve yapışkan yöntemidir. İstasyon metodunda istasyon adı verilen plastik kutulara zehirli fare yemleri konulur. İstasyonlar kemirgenlerin girebileceği boyutta olup onların bulanabileceği yerlere konulmalıdır.Zehir etkisini en geç 1-2 gün içerisinde gösterir ve kemirgen genelde yuvasında iken ölür. Bir başka yöntem ise yapışkan yöntemi olup , yapışkan zamk kemirgenlerin gezebileceği yerlere sürülür ve kemirgen üzerinden geçtiği zaman anında onu bulunduğu yere yapıştırır. Bu sayede kemirgen orada yakalanmış olur.

Bir diğer yöntem ise klasik fare kapanları yöntemidir. Ama kemirgen mücadelesinde en önemli etken izolasyondur. Muhakkak kemirgenlerin ortama girebileceği yerler çok iyi bir şekilde izole edilmeli ve delikler kapatılmalı veya ince tel çekilmelidir. Bu sayede önleri kesilmiş olur.

Bütün Fare İlaçlama Uygulamalarımız %100 Garantilidir.

Fare istasyonu (monitör) uygulamasında önemli ayrıntılar

1- Monitöre konan yemlere kesinlikle insan eli ve nefesi temas etmicek. Fare ve sıçanlar insan kokusu aldıklarında yeme karşı çekingenlik duyarak yemi almazlar.

2- Monitörlerin(istasyonun) yerleştirileceği alanlar fare ve sıçanların geçiş yolu üzerindeki sessiz ve gürültüsüz alanlara olmalı.

3- Fare ve sıçanların bulunduğu ortamlar dikkatlice araştırılmalıdır. Bu ortamların bulumasında idrar, dışkı, tüyler, bıraktıkları lekeler ipucu olmalı.

fare ilaçlama şirketi


Anadolu ilaçlama firmamız, İzmir merkez  ve semtlerinde ilaçlama hizmeti vermektedir.İlaçlama Firmamız Kaliteli,ekonomik,garantili ilaçlama servisi sunmaktadır. Anadolu böcek ilaçlama firması profesyonel ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

Fare ve Sıçan İlaçlama şirketimiz;Fare ilaçlaması,Sıçan İlaçlaması altında Kemirgen ilaçlaması ve böcek,Haşere ilaçlama sı yapmaktadır.İnsanların yaşam ve iş alanlarında zararlı böcek,haşere,fare ve sıçanlardan kurtulmak için 7/24 böcek ilaçlama hizmeti veren ilaçlama şirketimizi arayarak garantili ve güvenilir ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.