Ulv ilaçlama yöntemi(LTRA LOW VOLUME)

Elektrikli ULV ,Son Derece ince Püskürtme Teknigi ile Olusturulan Aerosol Sisidir. Hasereleri yok etmede en az etken madde ile en üstun,kalici,etkili,gercekci ve en ekonomik mucadeleyi saglar. İlaçlı suyu ( solusyon ) Havada uzun sure kalacak sekilde partikullere bolerek hava ile temas suresini uzatip,ilaclamada kesin sonuca gitmektir.Soğuk sisleme makineleri ile ortamda ilaç 0.03 mm çapındaki damlacıklar halinde püskürtülerek haşerelerin girebileceği ve yaşamış olduğu her yere ,yuvalarına ilaç temas etmiş olur. Çok etkili bir yöntemdir. Genel olarak ULV yapılan kapalı alanın tamamı ilaçlanmış olur.

İlaç Damlaciklari Havada Ruzgarin Tesiri ile Yayildigindan Ruzgarin Faktoru Onem Kazanmaktadir.Ruzgarin Durgun Oldugu Sabah Ve Aksam Gun Batimi Yapilan ilaclama Ozellikle Ucan insektisitlerin Havada Yogun Oldugu Saatlerdir.10-15 km. Hizla Yapilan ilaclama idealdir.Bu ilaçlama yönteminde daha çok kokulu ilaç tercih edilir. Bu yöntem pire , tahtakurusu ve uçan haşerelere karşı uygulanır.

Uçan ve Yürüyen Haşereleri anında etkiler, hızla yok eder ve cok uzun süre etki gücünü sürdürür.Tek bir nozul ( Püskürtme Memesi ) minimum ayarda 2 litre/h maksimum 14 litre/h Solusyon Atar.

Nicin Ulv?

1- ULV ilaçlama tekniği dumanlama sistemine göre ilaç partiküllerinin havada daha fazla kalabilmesinden dolayı en az 5 misli daha fazla randıman vermektedir.

2- ULV sistemi Dünya Sağlık Örgütü'nün onayladığı ilaçlama tekniğidir. Çevre dostudur.

3- Çok daha az ilaçla daha çok alanın ilaçlanmasını mümkün kıldığından dolayı kanserojen etkisi kalkmaktadır.

4 - Mazotun ekonomik külfeti ortadan kalkmaktadır.

5 - Dumanlamada kapı ve pencerelerin kapatılması gerekirken, ULV sisteminde farkına bile varılmadan ilacın evlerin içine kadar işleyerek iç mekanların sağlıklı bir şekilde ilaçlanması sağlanabilmektedir.