Çiğli böcek ilaçlama

İrtibat Telefonu : 0 532 1305090       (7/24 Arayabilirsiniz)

ANADOLU İLAÇLAMA

Pest Kontrol ve Çevre Sağlığı Hizmetleri

FİRMAMIZIN HİZMETİ 7/24 dür.

Yıllardır ilaçlama sektöründe lider firmalardan biri olan Anadolu ilaçlama, İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde ilaçlama hizmeti vermektedir.Çiğli ilaçlama servisi olarak, ilçenizde kesin çözümlü ve ekonomik fiyatlara ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Anadolu böcek ilaçlama firması, kaliteli personeli ve kullandığı yasal ilaçlar ile profesyonel ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. İnsanların yaşam ve iş alanlarında zararlı böcek ve kemirgenlerden kurtulmak için 7/24 böcek ilaçlama hizmeti veren Çiğli ilaçlama şubemizi arayarak garantili ve güvenilir ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

İzmir Çiğli ilçesindeki ilaçlama servisimiz; Ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, örümcek, kırkayak, tahta kurdu, yılan ilaçlama, tesbih böceği, ağaç kurdu, hamam böceği, güve, çekirge, gümüş böceği, amerikan hamam böceği, alman hamam böceği, çiyan, bit pire, ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama, kalorifer böceği, kene, karafatma, oryantal hamam böceği, fare ilaçlama, akrep gibi diğer tüm böcek ve kemirgen türlerinin ilaçlamasında hizmet vermektedir.


Anadolu ilaçlama yasal ve profesyonel bir böcek ilaçlama şirketidir. İlaçlama şirketimizin telefonlarına 7/24 ulaşabilir, müşteri temsilcilerimizden her konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Anadolu ilaçlama olarak ilaçlama fiyatlarımız tüm semtler için aynı olup, fiyatlarımız alanın m2'sine göre belirlenmektedir.

çiğli böcek ilaçlama hizmeti veren çiğli haşere ilaçlama şirketi

ÇİĞLİ HAKKINDA ANSİKLOPEDİK BİLGİ:

Çiğli’de ilk yerleşimin 19. yüzyılın sonlarına doğru, Balkanlardan göç eden soydaşlarımız tarafından gerçekleştirildiği bilinmektedir. Cumhuriyetin ilk yıllarında ve daha sonra yapılan mübadeleler çerçevesinde Batı Trakya’dan gelen soydaşlarımızın yerleştirilmesiyle ilk etapta köy olarak kurulmuş, 1956 yılında belediye statüsü aldıktan sonra, 1966 yılında meydana gelen Varto ve Hınıs depremlerinde evsiz kalan aileler yerleştirilmiştir. 27.05.1992 tarih ve 3806 sayılı yasa ile Çiğli adı altında 10 mahalle metropol olarak değerlendirildikten sonra, Sasalı Beldesi ve Kaklıç Köyü de dahil edilerek ilçe sınırları oluşturulmuştur.Kaklıç Köyü köy tüzel kişiliği sona ererek mahalle statüsüne geçmiştir.

Sasalı ve Harmandalı ilk kademe belediyelerinin tüzel kişiliği kaldırılarak Çiğli Belediyesine bağlanmış, Harmandalı Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve İnönü Mahallesi de İlçemize bağlanmıştır.

İlimiz Menemen İlçesine bağlı iken, Ahmet Efendi Mahallesi 12/11/2010 tarih ve 2010/777 sayılı karar ile İlçemize bağlanmıştır.

5) Eğitim ve Kültür Durumu   :

İlçenin Kuzeyinde Menemen, güney ve batısında İzmir Körfezi, doğusunda Karşıyaka ilçesi bulunmaktadır. Çiğli, İl Merkezine 27, Menemen’e 18 ve Karşıyaka’ya 7 km. uzaklıktadır. İlçe, Yamanlar Dağ silsilesi yükseltileri ile İzmir Körfezi arasındaki eski Gediz Nehri yatağının oluşturduğu ovada kurulmuştur. İlçemiz, geniş bir kıyı ovasına sahip olup, tipik bir Akdeniz İklimi özelliği göstermektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlıdır.

2) Nüfus Durumu :

2010 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarına göre ilçemizin toplam nüfusu 154.397 olduğu tespit edilmiştir. Kilometrekareye isabet eden kişi sayısı 1.117, nüfus artış hızı ise yıllık % 3,7’dir.

Menemen İlçesinden İlçemize dahil olan Ahmet Efendi Mahallesi ile birlikte toplam 28 Mahalle bulunmaktadır.

4-) Sosyal Durum :

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız  2010 Yılı içerisinde 19.157 kişiye toplam 1.782.172,07 TL. yardım yapılmıştır. 

ilçe genelinde; 29’u İlköğretim Okulu ve 15 Orta Öğretim Okulu, 10 Anaokulu ve 2 Özel Eğitim Okulu  olmak üzere toplam 56 okul, 1594 öğretmen, 27.552 öğrenci ile 895 derslikte eğitim ve öğretim yapılmakta olup, derslik başına düşen ortalama öğrenci sayısı 30’dur. İlçemizdeki okur-yazar oranı % 97’dir.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında açılan sosyal, kültürel ve mesleki 560 kursa toplam 11.103 kursiyer katılmıştır.

İlçemizde Ulusal Eğitime Destek Kampanyası kapsamında 2010 yılı itibariyle 35 okuma yazma kursu açılmış bu kurslara 236 kişi katılmış kursları biten 62 kursiyere belge verilmiştir.

6) Sağlık Durumu         :

İlçemizde; Çiğli Devlet Hastanesi (30 yataklı), 1 Toplum Sağlığı Merkezi, 13 Aile Sağlığı Merkezinde 44 pozisyonda Aile Hekimi mevcut, 1 Verem Savaş Dispanseri bulunmaktadır. Çiğli Toplum Sağlığı Merkezinde bölge dışı hastaların bakıldığı 1 poliklinik, 1 Ağız Diş Sağlığı Polikliniği, 1 Acil ve Aşı Polikliniği, 1 Aile Planlaması Polikliniği, 1 Sigara Bırakma Polikliniği, 1 Evlilik Danışma Merkezi, 1 Laboratuar birimi, Görüntüleme birimi ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde Tepecik Araştırma Hastanesine bağlı bir semt polikliniği hizmet vermektedir. Çiğli Diş Tedavi ve Protez Merkezi Büyükçiğli Sağlık Ocağı Lojmanları bakım ve onarımının Karşıyaka Demir Köprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesince yapılmasını müteakip 2008 yılı içersinde hizmet vermeye başlamıştır.

7-) Ekonomik Durum    :

İlçemizde 800 aile tarımla uğraşmakta olup, tarımsal faaliyetler Sasalı Beldesi, Kaklıç ve Balatçık Mahallelerinde yaklaşık 17.925 dekarlık alanda yapılmaktadır. Bunun % 30’unda kuru tarım % 70’inde ise sulu tarım yapılmaktadır. İlçede az sayıda da olsa küçükbaş hayvancılığı da yapılmaktadır

Atatürk Organize Sanayi Bölgesi :

Bölgede, yaklaşık 7 km²’lik bir arazi üzerinde, 47 ayrı sektörde toplam 525 adet firma faal olarak çalışmaktadır. Toplam 32.000 kişinin çalıştığı bölgede firmalar tam kapasite ile çalıştığında 50.000-60.000 kişinin istihdam edileceği tahmin edilmektedir.

Tekel Çamaltı Tuzlası :

Tekel A.Ş.Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulunun 21/04/2006 tarih ve 117 sayılı kararı ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 28/04/2006 tarih ve 476 sayılı olurları ile Yaprak Tütün İşletmeleri ve Ticareti Müessesesi Müdürlüğü ile Çamaltı Tuz İşletmesi Müdürlüğünün bağlı bulunduğu Tekel Tuz Sanayi Müessesesi Müdürlüğü 30/04/2006 tarihi itibariyle Tekel A.Ş. Genel Müdürlüğü bünyesinde birleştirilerek tüzel kişiliklerine 30/06/2010 tarihi itibariyle son verilmiştir.

İzmir Kuş Cenneti :

İçinde 288 tür kuşun barındığı ‘İzmir Kuş Cenneti’, ilçemiz ve Menemen İlçe sınırları içinde yer almaktadır. Kuş Cenneti İzmir İl Merkezine 30 km uzaklıktadır.

Yapılan son sayıma göre farklı cinslerde yaklaşık 90.000 kuş görülmüştür.

Doğal Yaşam Parkı:

İzmir Doğal Yaşam Parkı İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı bir birim olması nedeniyle faaliyetleri İzmir Büyükşehir Belediyesince hazırlanan brifing  dosyasında Valilik Makamına sunulmaktadı

8-) Ulaştırma       :

İzmir’i, Çanakkale ve İstanbul’a bağlayan ana arterler ilçemizden geçmekte olup, çevre yolunun faaliyete girmesiyle trafik konusunda ciddi bir rahatlama sağlanmıştır. Aliağa-Menderes hafif raylı sisteminin yapım çalışmaları tamamlanmış olup, 05/12/2010 tarihinde seferlerine başlamıştır. İlçemizin denize olan kıyılarına rağmen denizyolu taşımacılığı yapılmamaktadır.